Pewnie wielu z nas niejedno wie o kuchni czeskiej czy niemieckiej, bo przecież nasze kraje są tak blisko, ze pewnie byliśmy tam na wakacjach. Każdy przynajmniej raz nawet jeśli sam nie był to słyszał o smakołykach podawanych w praskich gospodach lub podczas największego piwnego święta w Europie czyli Oktoberfestu.

Kuchnia czeska i niemiecka są do siebie podobne i ponieważ jest nam do nich tak blisko są podobne także do kuchni polskiej. Jednak wszystkie te tradycje kulinarne mają też wiele odmian regionalnych, co i w Polsce można zauważyć.

Tak więc im bardziej w głąb każdego z tych krajów tym więcej różnic i ciekawych potraw znajdziemy. Dlatego nie możemy mówić, że kuchnia czeska to tylko Praga, a kuchnia Niemiecka Monachium.

To tak, jakbyśmy stwierdzili, że kuchnia polska to ta, którą serwują w Poznaniu albo w Krakowie. My zdecydowanie polecamy kuchnia polska restauracja warszawa. Aby poznać dobrze kuchnię danego państwa warto spędzić w nim trochę więcej czasu i spróbować kilkunastu różnych potraw i trunków.

www.tynkiposadzkifranke.pl