Jajka na śniadanie wcale nie muszą być, i jak się okazuje zupełnie nie są, oklepanym i nudnym rozwiązaniem. Są bowiem tysiące pomysłów na to, jak można je przygotować w oryginalny i smaczny sposób. Jednym z nich są jajka sadzone w pomidorze.

Do przygotowania tego dania potrzebujesz: – okrągłego, dosyć dużego pomidora – jajka – łyżeczki bułki tartej – pół łyżeczki drobno posiekanego szczypiorku – łyżeczki oliwy Na samym początku umyj pomidora, zetnij jego górną część i wydrąż środek warzywa tak, by powstało w nim wgłębienie. Następnie osusz wnętrze pomidora, możesz w tym celu użyć papierowego ręcznika. Nagrzej piekarnik do 180 stopni Celsjusza, a do wnętrza pomidora wsyp pomieszaną bułkę tartą i szczypiorek.

Skrop delikatnie pomidora oliwą z oliwek i wbij do niego jedno jajko. Takiego nadzianego pomidora wstaw do piekarnika na około 15 minut. Gdy żółtko już się zetnie, możesz wyciągnąć pomidora z piekarnika.

Odczekaj chwilę, aż pomidor ostygnie. Taki przysmak możesz jeść samodzielnie lub z chrupiącym pieczywem, możesz także dodać do niego majonez. Smacznego!.