Medycyna estetyczna to dziedzina, która przyciąga rokrocznie coraz więcej chętnych do poddania się zabiegom pacjentów. Jako że bardzo często znacznie mogą ingerować one w nasz wygląd, warto dobrze zastanowić się przed wyborem konkretnego gabinetu. Przede wszystkim dobrze jest zapoznać się z historią jego działania. Istnieje od kilkunastu lat, a może powstał dopiero jakiś czas temu? Poza tym, warto ustalić czy w trakcie swojego działania dążył do wzbogacanie oferty i rozwoju swoich pracowników. Oczywiście gabinet medycyny estetycznej z długą historią nie jest gwarantem dobrze przeprowadzonego zabiegu. Znacznie większą rolę odgrywają w tym kompetencje i doświadczenie samych lekarzy. To właśnie oni powinni być przez nas szczególnie dokładnie weryfikowani, ponieważ to im umiejętnościom i wiedzy będziemy zawdzięczać efekty naszych operacji czy zabiegów.

Dodatkowo, przydać może nam się także analiza reklam gabinetu z jej faktyczną ofertą. Nie da się ukryć, że w medycynie estetycznej bardzo duży nacisk kładzie się na rozwój i inwestycje w nowe metody leczenia. W związku z tym, dobry gabinet powinien cieszyć się dużą renomą związaną właśnie ze stosowaniem u swoich pacjentów jak najnowocześniejszych metod poprawy wyglądu. Bez wątpienia będą one wymagały pewnego kapitału finansowego, dlatego też nowinek technologicznych próżno szukać w nowo otwartych przychodniach czy też gabinetach działających w sposób dorywczy.

Gabinet medycyny estetycznej – o co warto pytać?

Oczywiście podstawową informacją jaką powinniśmy się zainteresować jest to jak wyglądają konkretne zabiegi. Ile trwają, jaki jest stopień ich komplikacji, spektrum odczuwanego bólu czy też długość rekonwalescencji. Choć tak detaliczne dopytywanie się może wydawać się dla niektórych pracowników dziwne, jest jak najbardziej zasadne.

Pozwoli bowiem na dokładne zaplanowanie zabiegu z uwzględnieniem wymienionych wcześniej kryteriów. Poza tym, w przypadku konsultacji z lekarzami medycyny estetycznej dotyczących konkretnych problemów, powinni oni proponować przynajmniej dwa różne rozwiązania. Bez wątpienia warto zwrócić też uwagę na dostępność gabinetu. Jeśli jest on oblegany tak, że lista oczekujących sięga nawet kilku miesięcy, jest to sygnał że warto zainteresować się jego ofertą. Taka duża ilość klientów wskazuje bowiem nie tylko na szeroką gamę zabiegów, ale też pełen profesjonalizm i obsługę na najwyższym poziomie. W doborze konkretnej metody leczenia bardzo często mogą też pomóc pacjentom zdjęcia innych osób przed i po danym zabiegu. O ile gabinety nie mogą pokazywać ich na stronach internetowych, o tyle na wizycie możemy o to poprosić bez przeszkód.