W dzisiejszych czasach spędzamy niestety więcej czasu w Internecie niż czytając książki. Owszem Internet jest niezwykle przydatny, ale sam fakt jest dość smutny.

Widać, że taki stan rzeczy odbija się mocno na młodych ludziach, którzy mają trudności z nauką a nawet z podstawowymi rzeczami takimi, jak czytanie i pisanie. Jak ich tego nauczyć? Jak pokazać im, że poza komputerami także istnieje jakiś inny świat? Przede wszystkim trzeba dzieciom od małego czytać książki.

To niby banał ale to naprawdę wyrabia w dzieciach nawyk. Najpierw czytają mu rodzice a potem, jak dziecko samo się nauczy czytać, to sięga po książkę.

To sprawia, że jest chłonne wiedzy i nie ma zbyt dużych problemów z czytaniem, co jest oczywiście potrzebne w szkole. Warto też namówić dziecko do tego, aby uczyło się pisać.

Z tym bowiem jest największy problem. Tak więc zamiast od razu pokazywać mu, jak działa komputer lepiej zadajmy synowy czy córce jakieś ćwiczenie pisemne, pokażmy, że zapisywanie czegoś w zeszycie także może być zabawą i może się przydać.

www.stablack.eu