Nie zawsze potrafimy sami powiedzieć ile kalorii w ciągu dnia powinniśmy przyjmować, a dodatkowo też, jeśli nie mamy odpowiedniego przygotowania, to może się okazać, że trudno będzie nam ustalić dla siebie odpowiednie posiłki. Niby każdy wie, że w diecie powinno znajdować się dużo warzyw i owoców, niby wiemy że trzeba zrezygnować z tłustych potraw, jednak ta wiedza nie zawsze przekłada się na nasze działania. Co więcej, nie zawsze też zwracamy uwagę na to, czy to co jemy jest świeże, nie jest za bardzo przetworzone, nie mówiąc już o tym, że niejednokrotnie nawet nie zwracamy uwagi na to, co w sobie zawierają konkretne dania. Na szczęście możemy skorzystać z pomocy specjalistów, którzy będą w stanie powiedzieć nam, co powinniśmy jeść, w jakich ilościach, w jakich godzinach, a to oznacza, że z ich pomocą będziemy mogli cieszyć się dobrym zdrowiem i zgrabną sylwetką.

Co daje dietetyk?

Ludziom zazwyczaj się wydaje, że do dietetyka możemy iść tylko wtedy, kiedy chcemy się odchudzić. On ułoży nam odpowiednią dietę, może jeszcze zaproponuje ćwiczenia, które będą do nas idealnie dopasowane i wówczas będziemy mogli się cieszyć z idealnej sylwetki. I to prawda, zazwyczaj do dietetyka idą osoby, które chcą zrzucić trochę zbędnych kilogramów, ale warto mieć świadomość, że to nie jedyna pomoc, jaką możemy uzyskać od tego specjalisty. Możemy się do niego zapisać również wtedy, kiedy jesteśmy zadowoleni z naszej sylwetki, ale jednak coś z tym naszym zdrowiem nie jest do końca tak, jak być powinno.

To właśnie dietetyk tak ustali nam dania, takie jedzenie nam zaproponuje, żebyśmy mogli opanować nasze problemy z cukrzycą, z nadciśnieniem, z tarczycą. Oczywiście nadal konieczne będzie przyjmowanie leków, ale może się okazać, że dzięki odpowiednio ułożonej diecie, a taką właśnie może nam ułożyć dietetyk, nasze wyniki będą znacznie lepsze, nie będziemy meli już takich problemów z tymi chorobami, a co się z tym wiąże, może się okazać, że po jakimś czasie dawki przyjmowanych przez nas leków zostaną znacznie zmniejszone.

Na co zwracać uwagę

Prawda też jest taka, że podczas spotkań z dietetykiem, będziemy mogli się dowiedzieć, na co powinniśmy zwracać uwagę podczas wybierania jedzenia, tak aby mieć pewność, że faktycznie będziemy jedli to co będzie najzdrowsze. Oczywiście jedną z ważniejszych kwestii będzie tutaj sprawdzanie daty ważności produktów, abyśmy mieli pewność, że nie jemy nic, co jest przeterminowane. Poza tym, warto również wiedzieć, jak wygląda zdrowy i świeży pomidor czy co powinno nas zaniepokoić w wyglądzie owoców, nawet jeśli na pierwszy rzut oka będą nam się one wydawały całkowicie zdrowe. Warto pamiętać, że do dietetyka możemy się udać zawsze wtedy, gdy potrzebujemy jakiejś rady odnośnie jedzenia. Tego co jeść, w jakich ilościach, tak abyśmy mogli zadbać nie tylko o naszą sylwetkę, ale również o nasze zdrowie. Jeśli będziemy mieli dobrze zbilansowaną dietę, to możemy być pewni, że będziemy się czuć znacznie lepiej i będziemy mieli na wszystko więcej energii.

www.positive-sounds.pl