Okazuje się, że popularność programów o tematyce kulinarnej to zdecydowanie nie jest przypadek. Polacy bardzo dużo gotują. Lubią to robić, jest to dla nich sposób na urozmaicenie nie tylko swojej kuchni, ale i życia.

Bardzo popularne stały się ostatnio spotkania, podczas których przyjaciele wspólnie gotują. Kilka par, raz na jakiś czas, najczęściej raz w miesiącu spotyka się w mieszkaniu jednej z nich i przyrządzają coś smacznego. Jaka kuchnia jest modna na takich spotkaniach? Otóż okazuje się, że to się akurat zmienia, bowiem bardzo dużą popularnością cieszy się zarówno kuchnia klasyczna, jak i nowoczesna.

Jeszcze niedawno głównie przyrządzało się potrawy kuchni nowoczesnej, bowiem zachłysnęliśmy się trochę nowymi, dostępnymi wreszcie na polskim rynku składnikami i przyprawami, które można wykorzystać. Pojawiły się więc potrawy kuchni afrykańskiej, blisko wschodniej czy azjatyckiej. Ta ostatnia nadal jest bardzo modna, wspominając choćby potrawy tajskie czy japońskie.

Zdecydowanie kuchnia nowoczesna w tych wcieleniach często gości na stołach polaków. Okazało się jednak, że coraz większą popularnością cieszy się także kuchnia klasyczna. Co to oznacza w praktyce? To odkrywanie smaków regionalnych i tradycyjnych.

To powrót do babcinych przepisów i starych książek kulinarnych. Jeszcze do niedawna omijaliśmy szerokim łukiem zakurzoną „Kuchnię polską” odziedziczoną po babci. Dziś z tych przepisów się korzysta i nadaje się im nowe znaczenie.

Okazuje się, że te potrawy mogą być niezwykle smaczne i sprawdzają się nawet na nowoczesnych przyjęciach czy podczas współczesnych okazji.