Rodzice niejadków doskonale wiedzą, że każdy dzień może okazać się nie lada wyzwaniem. Z jednej strony wierzymy w instynkt samozachowawczy malucha, który pozwoli mu nie umrzeć z głodu.

Z drugiej jednak pragniemy, by dieta malucha była urozmaicona, a niechętnie spożywane posiłki dostarczały mu odpowiedniej ilości składników odżywczych. Doskonałym sposobem nie tylko na dokarmienie, a także na przemycenie witamin do diety dziecka, jest przygotowanie na podwieczorek płynnej przekąski.

Możemy wykorzystać do tego celu zsiadłe mleko, jogurt naturalny lub kefir. Wystarczy zmiksować wybrany produkt mleczny z ulubionymi owocami.

Dobrym sposobem jest również rozdrobnienie samych owoców za pomocą blendera, a później wymieszanie z nabiałem. W wykonaniu tej przekąski świetnie sprawdzą się banany, które nie tylko dodadzą słodyczy, ale również stanowią zastrzyk energii.

W sezonie warto wykorzystywać truskawki czy maliny, które świetnie nadają smak, bo mają w sobie dużo soku. Apetycznego koloru i specyficznego posmaku doda mlecznemu koktajlowi czarna porzeczka.

Możesz poeksperymentować z mieszankami, by odkryć, która najbardziej zasmakuje twojemu maluchowi.

pieniadze.ofefundusze.pl