Niestety czas egzaminów, czy sesji nie sprzyja relaksowi, studenci każdą wolną chwilę wykorzystują na naukę. Oczywiście zdarzają się tacy, którzy planują wieczorną imprezę, a rano czas na naukę. Nie oszukujmy się, kto jest wstanie po nieprzespanej nocy skupić się na nudnym i obszernym materiałem, raczej nikt.

  Dlatego równie ważną kwestią, która wspomaga nauczanie jest dokładne zaplanowanie czasu na przyswojenie wiedzy. Jeżeli mamy zamiar uczyć się o poranku, to połóżmy się wcześniej spać, aby dobrze wypocząć. Niektórzy dobrze relaksują się przy muzyce, inni przy książce, czy filmie.

Zatem dobrze jest znaleźć swój własny sposób na odreagowanie. Jednak zrezygnujmy z form relaksu, które wpływają na pobudzenie, dekoncentracje, czy kaca o poranku.   Jest to bardzo ważna kwestia, bowiem wypoczęty umysł jest bardziej chłonny i przyswaja więcej materiału.

Co więcej ustalenie swojego indywidualnego rytmu ma, także takie samo działanie. Zatem warto zweryfikować, kiedy najlepiej się uczyć rano, czy może jednak wieczorem.