Imprezą masową jest impreza artystyczno-rozrywkowa lub impreza sportowa, w której uczestniczy określona liczba osób. Imprezą masową nie jest wydarzenie organizowane w teatrze, operze, kinie, muzeum, bibliotece, galerii sztuki, szkole, placówce oświatowej i tym podobnym obiektach. Imprezą masową nie będzie też wydarzenie polegające na współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży czy organizowanym dla niepełnosprawnych sportowców.

Masowa impreza artystyczno-rozrywkowa i sportowa

  • Impreza artystyczno-rozrywkowa: Jednym z typów imprez masowych jest wydarzenie o charakterze artystycznym lub rozrywkowym, które może odbyć się na stadionie lub w innym obiekcie, który nie jest budynkiem, a w którym liczba miejsc dla uczestników wynosi co najmniej 1000. Impreza masowa może mieć również miejsce w hali sportowej lub w innym budynku, gdzie liczba miejsc dla uczestników wynosi minimum 500.

  • Impreza sportowa: Z kolei masowa impreza sportowa to wydarzenie sportowe, mające na celu popularyzację sportu lub współzawodnictwo sportowe. Takie wydarzenie może odbywać się na stadionie lub w innym miejscu, które nie jest budynkiem, a liczba udostępnionych dla uczestników miejsc to co najmniej 1000. W przypadku organizacji imprezy na hali sportowej lub w innym budynku, liczba ta wynosi minimum 300.
  • Mecz piłki nożnej to również impreza masowa, która odbywa się na stadionie lub w innym obiekcie sportowym. Liczba miejsc dla uczestników wynosi co najmniej 1000.

Szkolenie z organizacji imprezy masowej

Ze względu na liczbę uczestników, a także konieczność spełnienia wymaganych warunków, organizacja imprezy masowej nie należy do najłatwiejszych zadań. Przede wszystkim trzeba posiadać odpowiednie kompetencje, które umożliwią prawidłowe przygotowanie wydarzenia. Osoba, która zajmuje się organizacją imprez masowych nazywana jest event managerem. Dla tych, którzy chcą nabyć umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w tym zawodzie organizowane są różne szkolenia, przekazujące kompleksową wiedzę z zakresu organizacji imprez masowych o charakterze sportowym, artystycznym i rozrywkowym. Szkolenia adresowane są do osób, które nie mają żadnego doświadczenia w tym temacie, jak i do osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę.

Dlaczego warto zainteresować się tego typu szkoleniem?

  • Szkolenie pozwoli Ci nabyć wiedzę z organizacji różnego rodzaju wydarzeń: eventów, imprez, spotkań, wyjazdów.
  • Dzięki szkoleniu nauczysz się planować, a później realizować wydarzenie.
  • Nabędziesz umiejętność negocjacji warunków z podwykonawcami.
  • Poznasz różne wskazówki z zakresu organizacji imprez masowych.

.

www.pik.legnica.pl